تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

اخبار

  زیباکلام در گفت و گو با فرارو: یکی از دلایل بنده برای عدم رقابت آقای عارف با لاریجانی این بود که خیلی مطمئن نبودم که آقای عارف بتواند پیروز شود چراکه تعداد کمی از کسانی که با لیست امید وارد مجلس شدند اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار بودند.اصولگرایان تندرو هیچ تحلیلی از اتفاقی که در انتخابات تهران افتاد به دست ندادند. برخی از آن‌ها شروع به بدوبیراه گفتن به مردم تهران کردند و عده‌ای هم عنوان کردند ایران فقط تهران نیست و برخی دیگر عنوان کردند اختلاف میان اصولگرایان باعث شد این نتیجه به دست بیاید. به‌عبارت‌دیگر هیچ‌کدام از آن‌ها نخواستند این گزاره را مطرح کنند که شاید یکی از دلایل نتیجه انتخابات در تهران، تبریز، شیراز، بوشهر، رشت و ... این است که اصولگرایان با بحران محبوبیت مواجه هستند. اصولگرایان قصد ندارند این حقیقت را قبول کنند که اصلاح‌طلبان با توجه به رد صلاحیت‌ها انتظار همین 103 کرسی را هم نداشتند. اصلاح‌طلبان با دست‌وپای بسته توانستند بیش از یک‌سوم کرسی‌های مجلس را به دست آورند و این دستاورد کمی نیست. اینکه امروز اصولگرایان تیتر می‌زنند که دستاورد لیست امید تقریباً هیچ بود، جای تعجب ندارد.  مهم‌ترین هدف اصلاح‌طلبان در انتخابات این بود که از ورود اصولگرایان تندرو همچون اعضای جبهه پایداری به مجلس دهم جلوگیری کنند و این کار را دقیقاً انجام دادند.

   

   حميدرضا جلايي‌پور: همين‌ تندروهابه لاريجاني لنگه كفش پرتاب كردند حميدرضا جلايي‌پور، استاد دانشگاه تهران و عضو شوراي مركزي حزب #اتحاد_ملت ايران در مصاحبه با اعتماد اظهار داشت: درست است كه تعداد تندرو‌ها كم است اما امكانات و رسانه‌هاي عمومي زيادي دارند و از آن مهم‌تر امنيت دارند و مورد حمايت دولت پنهان هستند.اكثريت مجلس، بيش از ۱۸۰ نفر اصلاح‌طلب و حامي دولت دارد. لاريجاني كه براي او لنگه كفش پرت مي‌كردند رييس مجلس و علي مطهري آزاده نايب‌رييس شده است؛ لذا جوسازي نكنند چه مي‌توانند بكنند. تندروها مي‌خواهند به هواداران‌شان روحيه بدهند. ١٠ سال براي هوداران‌شان شعار داده‌اند ولي به جاي پيروزي، دو شكست پي‌درپي در سال‌هاي ٩٢ و ٩٤ خورده‌اند و لازم مي‌دانند كه به هواداران‌شان روحيه دهند. آب و جارويي كه اين روزها براي احمدي‌نژاد مي‌كنند به همين دليل است. يادمان هست در دوره دوم احمدي‌نژاد همين تندروها به احمدي‌نژاد و دوستان‌شان منحرف مي‌گفتند. اما الان براي اينكه به هواداران‌شان روحيه دهند دوباره همان مطرودين محيط را آب و جارو مي‌كنند. تندروها از گسترش طيف فراگير عقلا، فراكسيون فراگير اميد و طيف وسيع هواداران دولت مي‌ترسند.دوران افسانه‌اي چرب و شيرين احمدي‌نژاد براي تندروها حسرت‌انگيز است و خيلي ناراحت هستند آن دوره تمام شده! در حال حاضر به لحاظ منافع اقتصادي واقعا ضرر مي‌كنند. عارف و لاريجاني بايد دست به دست هم دهند و اكثريت مجلس را در خدمت توسعه متوازن و پايدار كشور قرار دهند. رسانه‌هاي ما اگر مروج اين همكاري باشند، مي‌توانند بسيار موثر باشند. نبايد كار تندرو‌ها را برجسته كرد. آنها از سر ناكامي و امكانات مفتي كه در اختيار دارند چنين تبليغاتي به راه مي‌اندازند.هميشه عده‌اي ممكن است پرچم فقرا را بلند كنند اما آخرش جيب خودشان را پر پول مي‌كنند. من مخالف هياهو درست كردن سر احمدي‌نژاد هستم. فعلا تندروها راهي ندارند جز اينكه سنگ احمدي‌نژاد را به سينه بزنند، براي اينكه اگر فرد ديگري را داشتند، حتما معرفي مي‌كردند. ما بايد به سلامت انتخابات فكر كنيم و از رقابت نهراسيم. اتفاقا حضور احمدي‌نژاد باعث مي‌شود دوره كاري او مورد نقد قرار بگيرد كه نگرفته است.يادمان نرود تندروها به آقاي لاريجاني لنگه كفش پرت كردند و در امن‌ترين نقطه ايران در مراسم مقام معظم رهبري عليه لاريجاني شعار دادند. تازه حتي اگر تندروها به ميانه‌روها نزديك شوند نشان مي‌دهد كه ما اصلاح‌طلبان پيروز شده‌ايم چون مهار تندروي در دوره جانشيني يكي از اهداف اصيل اصلاح‌طلبي است.

   

  سید حسن خمینی در برنامه زنده تلویزیونی نگاه يك :نمی توان با ممنوع التصویر کردن مانع از ارتباط برقرار کردن ک

  سی شد. ممنوع التصوير كردن و ممنوع البيان كردن كسي مسخره كردن خودمان استدين فقط حجاب و نماز و روزه نيست، دين رعايت حق الناس است، دین ظلم ستیزی است، دين عدم وجود فقر در جامعه است، دين اجازه يافتن افراد جامعه براى سخن گفتن آزادانه است.امام میگفتند من میدانم چه کسانی از اول بودند در مبارزه و زجر کشیدند و چه کسانی نبودند و بعد از این که پلو را سر سفره آوردند آمدند . البته سفره انقلاب برای همه است، همه بنشینند اما جای بقیه را تنگ نکنندقطعا حکومت بدون رای مردم امکان بقا ندارد چه بگویند مشروع هست چه بگویند مشروع نیست ،بدون مردم امکان ندارد.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : احمدي‌نژاد ,تندروها ,لاريجاني ,اصلاح‌طلبان ,مجلس ,اصولگرایان ,هواداران‌شان روحيه ,روحيه دهند ,براي اينكه ,مردم امکان ,بگویند مشروع ,
  اخبار

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر